Ahjude lisad

 


ESIPLAADID

  • Tuleohutus tsoon ulatub ahjudel 10cm, ukse servast ja 40 cm, ahju ukse eest.
  • Loodusliku servaga esiplaadid SLA plaat, sobib siis kasutada kui seinal või ahjul on kasutatud samat plaati. SLA plaate sobitatakse lõplikult objektil.
  • Erimõõtutega plaat SL. Need on enamasti valmis lõigatud. Kuid saab ka tellida erimõõtudega vastavalt kliendi soovile kasiis kui ahi valmis.
  • Klaasit esiplaat.  Ka klaasi võib kasutada. Seda võib asetada juba valmis põranda peale.
Esiplaat loodusliku servaga SLAEsiplaat erimõõdus SLEsiplaat klaasist

 


 

KIVIKAARED

Kivikaared

Lõhatud kivikaari saab teha kas seina süvendisse või siis seina peale. Kaare kivi laius on enamasti 8 cm, kivi on kolmest suunast murtud. Kaare saab ka teha mõõtude järgi. Kaar tehakse valmis tehases.


  


KEERDÕHU SOOJENDUS

Salvestavatel ahjudel tõusevad suitsugaasid ülesse ja siis laskuvad kanaleid mööda alla, ning sealt edasi kostnasse nagu pildil punase joonega. Hõbekivi ahju on võimalik ka teha nii, et sooja hakkab tulema kohe, see tuleneb sellest, et ahju väliskesta ja sisekesta vahel on õhu kanal mis läheb kiiresti soojaks. Ja kui jätta ahjul ülaosa lahti siis sealt hakkab tulema sooja. Mõõtmiste tulemustel annab keskmise ahju kütmine poole tunni jooksul 2,5 kw küttevõimsust. Kui ahju pealne katta kiviplaadiga siis toimib see nagu iga teine normaalne ahi. Selline lahendus sobib maakodudesse või suvilatesse kus on vaja kiiresti sooja.

LISAÕHK

Lisaõhu kanal ahju all parandab ahju tõmmet. Soovitav on kasutada lisaõhku kus on sundventilatsioon või väike ruum.

ELEKTRITENN

Element ahjudele võib ka lisaks paigaldada elektritenni.
Elektritenn

Keerdõhu soojendusLisaõhu sahtel